ZIMOWE ZASADY RUCHU

1. Trasy narciarstwa biegowego utrzymywane są ratrakiem przez Gminę Bystrzyca Kłodzka w okresie 15.12 - 15.03 na Pętlach: Pod Jagodną, Mała Jagodna, Duża Jagodna, Zielony Balonik, Czerwony.

2. Wszystkie trasy przygotowane są w zależności od warunków śniegowych zarówno pod styl łyżwowy, jak i klasyczny.

3. Na trasach przygotowanych maszynowo ratrakiem uprasza się o poruszanie wyłącznie na nartach, wszelkie spacery piesze, rakiety śnieżne, rowery, sanki niszczą wykonaną pracę i powodując niebezpieczeństwo dla narciarzy biegowych.

4. Jedyną trasą, która jest współdzielona przez pieszych i narciarzy jest niebieski szlak na Jagodną do wieży widokowej o długości 4,5 km. Na trasie zakładany jest specjalny PAS RUCHU DLA PIESZYCH, który jest po prawej, skrajnej stronie trasy na podejściu do szczytu oraz lewym skrajnym na powrocie do Schroniska Jagodna. Na trasie ustawione są znaki informacyjne i przypominające o zaleceniach ruchu.

5. Prosimy o przestrzeganie zasad, gdyż celem ich nie jest ograniczanie kogokolwiek, a jedynie zapewnienie bezpieczeństwa i wygody poruszania się dla wszystkich uczestników. Dzięki współpracy i odpowiedniej kulturze wszyscy wypoczniemy w Górach Bystrzyckich jeszcze lepiej :)

JAKOŚĆ POWIETRZA

MAPA TRAS

Mapa tras narciarstwa biegowego

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski