TRASY

Pętla Turystyczna czerwona

Łatwa pętla dostępna bezpośrednio z polany narciarskiej. Trasa prowadzi wzdłuż polan narciarskich, a następnie wchodzi głębiej w zimową scenerię leśnych ścieżek i dróg. Bardzo łagodna, delikatne podejścia oraz zjazdy pozwalają nabrać odwagi i pewności przed zdobywaniem kolejnych tras. Idealna dla początkujących. Na trasie panują warunki turystyczne i utrzymywana jest ratrakiem tylko w przypadku dużej pokrywy śnieżnej.

Długość: 4,2 km
Różnica wzniesień: 820-858 m n.p.m

Łącznik do Lasówki

Ładny i spokojny szlak łączący Spaloną z trasami biegowymi na polanach w Lasówce. Trasa prowadzi cichymi i skrytymi fragmentami Gór Bystrzyckich, dzięki czemu możemy liczyć na kameralne narciarstwo biegowe. Brak większych zjazdów czy podbiegów, gdyż różnica poziomów jest praktycznie niewyczuwalna. Start trasy powyżej dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Spalonej.

Długość: 7,8 km
Różnica wzniesień: 714-778 m n.p.m.

Duża Jagodna

Koronna trasa w Górach Bystrzyckich w rejonie Spalonej. Wspaniała pętla, urozmaicona w swoim przebiegu, a do tego bardzo widokowa. W czasie tej wyprawy będziemy mieli możliwość podziwiania Masywu Śnieżnika po stronie wschodniej oraz Gór Orlickich po stronie zachodniej. Trasę rozpoczynamy spokojnym podejściem o długości około 1 km, a następnie wychodzimy na teren płaski lub lekko opadający. Trasa jest szeroka i przygotowany do stylu klasycznego oraz dowolnego. Po około 7 km trasy musimy zdecydować czy wchodzimy na szczyt Jagodnej, czy jednak wracamy płaską częścią skąd przyszliśmy. Podejście ma około 2,5 km i prowadzi do wieży widokowej na Jagodnej, gdzie łączymy się z Pętlą Mała Jagodna. Powrót do schroniska biegnie szeroką trasą grzbietem Gór Bystrzyckich, skąd następnie mamy dwa dłuższe, ale łagodne zjazdy. Pętla ma zalecany jeden kierunek aby uniknąć jednoczesnych zjazdów i podejść na odcinkach bardziej stromych. Piękne widoki, dzika natura i otaczająca przyroda gwarantują udaną pełną wrażeń przygodę.

Długość: 13,3 km
Różnica wzniesień: 777-991 m n.p.m.

Mała Jagodna

Jedna z modyfikacji głównej trasy biegowej w Górach Bystrzyckich. Krótsza pętla, urozmaicona w swoim przebiegu, a do tego bardzo widokowa. W czasie tej wyprawy będziemy mieli możliwość podziwiania Masywu Śnieżnika po stronie wschodniej oraz Gór Orlickich po stronie zachodniej. Trasę rozpoczynamy spokojnym podejściem o długości około 1 km, a następnie wychodzimy na teren płaski lub lekko opadający. Trasa jest szeroka i przygotowany do stylu klasycznego oraz dowolnego. Po około 5,5 km trasy musimy zdecydować czy wchodzimy na szczyt Jagodnej, czy jednak wracamy płaską częścią skąd przyszliśmy. Podejście o długości około 2km prowadzi wąską ścieżką i kończy się obok wieży widokowej na Jagodnej, gdzie łączymy się z Pętlą Duża Jagodna. Powrót do schroniska biegnie szeroką trasą grzbietem Gór Bystrzyckich, skąd następnie mamy dwa dłuższe, ale łagodne zjazdy. Pętla ma zalecany jeden kierunek aby uniknąć jednoczesnych zjazdów i podejść na odcinkach bardziej stromych. Piękne widoki, dzika natura i otaczająca przyroda gwarantują udaną pełną wrażeń przygodę. Mamy tutaj kilka podejść, ale łagodne zjazdy je rekompensują a piękne widoki, dzika natura i otaczająca przyroda gwarantują udaną pełną wrażeń przygodę.

Długość: 11,5 km
Różnica wzniesień: 822-991 m n.p.m.

Sasanka

Łatwiejsza trasa o mniejszej różnicy wzniesień, a dzięki temu łagodniejszych podejściach i zjazdach w swoim przebiegu. Trasę rozpoczynamy spokojnym podejściem o długości około 1 km, a następnie wychodzimy na teren płaski lub lekko opadający. Trasa jest szeroka i przygotowany do stylu klasycznego oraz dowolnego. Po około 5,5 km trasy musimy zdecydować czy wchodzimy pod szczyt Jagodnej, czy jednak wracamy płaską częścią skąd przyszliśmy. Podejście o długości około 1km prowadzi wąską ścieżką i następnie prowadzi spokojnie i płasko lasem poniżej grzbietu Gór Bystrzyckich. Następnie po około 2km łączymy się z Pętlami Duża i Mała Jagodna, gdzie mamy dwa łagodne zjazdy. Pętla ma zalecany jeden kierunek aby uniknąć jednoczesnych zjazdów i podejść na odcinkach bardziej stromych. Piękne widoki, dzika natura i otaczająca przyroda gwarantują udaną pełną wrażeń przygodę.

Bardzo ciekawą i skrytą w leśnych zakątkach Gór Bystrzyckich wycieczkę docenią osoby poszukujące mniej wymagających tras. Szlak jest modyfikacją Pętli Mała Jagodna i jest jego krótszą wersją, omijającą ruch pieszy oraz główny ruch narciarzy biegowych przez szczyt Jagodnej.

Długość: 11 km
Różnica wzniesień: 817-950 m n.p.m.

MAPA TRAS BIEGOWYCH - GÓRY BYSTRZYCKIE

Spalona - mapa tras

Link do bardzo dużej mapy (ponad 9mb)

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski