SINGLETRACK JAGODNA

Singletrack Jagodna to jedna z tras systemu górskich ścieżek rowerowych o nazwie Singletrack Glacensis. Rozbudowana sieć o łącznej długości około 250 km oraz zaplecze infrastrukturalne w postaci wiat odpoczynkowych, stacji serwisowych czy stacji ładowania rowerów elektrycznych stanowią o unikalności projektu na skalę europejską.

Trasy projektowane były z założenia jako łatwe i średnie, poprowadzono je w przyjazny i bezpieczny sposób, bez długich wspinaczek czy ostrych zjazdów. Zróżnicowany profil szlaków zadowoli każdego, przy czym są one adresowane do wszystkich grup rowerzystów, w tym dzieci i młodzieży. Każda aktywność wymaga oczywiście kondycji i podstawowych umiejętności technicznych jednak w ramach systemu tras, każdy znajdzie coś dla siebie.

Singletrack Jagodna ma długość 15 km. Trasa czerwona startuje na polanie przy Schronisku Jagodna i prowadzi specjalnie wytyczoną ścieżką przez dziką przyrodę Gór Bystrzyckich w stronę szczytu Jagodnej i wieży widokowej. Profil trasy jest mało wymagający i jest łagodnie wyprofilowany. Pod szczytem kończy się podjazdowa sekcja trasy czerwonej, mamy tutaj wiatę turystyczną, można wejść na wieżę, nabrać energii. Z tego miejsca startuje trasa niebieska, czyli powrotny odcinek singletrack na polanę przy schronisku. Zjazd jest spokojny, mamy mostki, zakręty, bliski kontakt z naturą. Podsumowując Singletrack Jagodna to sposób na udany dzień na rowerze połączony z możliwością podziwiania widoków z wieży na Jagodnej.

W Schronisku Jagodna funkcjonuje wypożyczalnia rowerów górskich Strefa Jagodna

Więcej szczegółów na:
www.singletrackglacensis.pl

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski