TURYSTYKA ROWEROWA

Każdy posiadacz czy to roweru górskiego, trekkingowego czy szosowego znajdzie w okolicach Schroniska Jagodna odpowiednie dla siebie trasy.

Stało się to za przyczyną dwóch równoległych pasm górskich o bardzo wyrównanej linii grzbietu, czyli Gór Bystrzyckich i Orlickich, które stwarzają szczególnie dobre warunki dla turystyki rowerowej.

Góry te pokryte są gęstą siecią leśnych duktów, dróg szutrowych oraz dobrej jakości asfaltowych, co w połączeniu ze zróżnicowaną rzeźbą terenu sprawiają, że okolice Spalonej są znakomitym miejscem do rekreacyjnej i sportowej jazdy na rowerze. Każdy może wybrać trasę odpowiednio do własnych umiejętności i kondycji! Odbywają się tutaj cykliczne imprezy rowerowe m.in. Puchar Leśniczego, Bystrzycki Rajd Rowerowy, a ich ranga i popularność stale rosną.

W Schronisku Jagodna znajduje się wypożyczalnia rowerów górskich. Jest to doskonała okazja, aby poznać piękno Gór Bystrzyckich i Orlickich na dwóch kółkach. Możemy wytyczyć sobie łatwą trasę asfaltową o niewielkiej różnicy wzniesień, ale także trudne techniczne podjazdy i zjazdy po szutrowych szlakach. Koszt wypożyczenia 40 zł za dzień.

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski