ZMIANY W SPALONEJ

Spalona zmienia się i rozwija, a obecnie przed nami kolejny duży krok realizowany przez Gminę Bystrzyca Kłodzka. Dobiegają prace nad nowym projektem dofinansowanym ze środków unijnych „Poznaj Sudety na nartach”, który znacząco zmieni Stację Narciarstwa Biegowego Spalona. Z najważniejszych założeń należy wymienić zakup nowego modelu ratraka do utrzymywania szlaków biegowych Pistenbully 100, powiększenie i utwardzenie parkingu w okolicy Schroniska Jagodna, oświetlenie części polany biegowej latarniami, które umożliwią treningi także po zmroku oraz wiele mniejszych zakupów.

Obecny przebieg szlaków jest obecnie konsultowany z Nadleśnictwem Bystrzyca Kłodzka i być może będą korekty, jednak ustalenia trwają. Realizacja projektu unijnego to nadchodzący sezon 17/18, więc wierzymy że przy pozytywnych prognozach pogodowych i takim wyposażeniu w nowoczesny sprzęt trasy narciarstwa biegowego w Spalonej pozyskają nowych pasjonatów.

Nie mniej ważną informacją jest pozyskanie środków i wyłonienie już nawet wykonawcy kompleksowego remontu drogi z Bystrzycy Kłodzkiej do Spalonej, którego wartość wynosi około 15 mln złotych.

Prace rozpoczynają się już teraz, jednak na końcowy efekt trzeba poczekać do końca 2019 roku, gdyż inwestycja jest obszerna i obejmuje zjazd z obwodnicy Bystrzycy, przejazd przez miasto a następnie około 10 km górskich serpentyn. Dzięki tej inwestycji Spalona będzie bardzo dobrze skomunikowana nowymi drogami zarówno z Bystrzycą jak i Dusznikami, Zieleńcem czy miejscowościami po czeskiej stronie granicy.

Zapraszamy już tej zimy na nową Stację Narciarstwa Biegowego Spalona.

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski