ŻEGNAMY ZIMĘ

Robi się coraz cieplej, ale to już prawie kwiecień. Ostatnie dni zabrały dużo śniegu i nie można już mówić o trwałej pokrywie na trasie na Jagodną.

Zima dobiegła końca, przyszła z opóźnieniem, jednak została z nami na dłużej. Spalona jako nieliczne miejsce w Polsce posiadała pokrywę śnieżną nieprzerwanie w trakcie całego sezonu, co potwierdza jej wyjątkowe położenie. Gmina Bystrzyca Kłodzka regularnie uprawiała szlaki narciarstwa biegowego, a nowy sprzęt wraz z operatorem sprawdzili się bardzo dobrze.

Trzymamy kciuki, by kolejne zimy były równie śnieżne, by trasy były zawsze dobrze utrzymywane, by powstały nowe szlaki biegowe lub łączniki do obecnych :). Wiadomo już, że kolejne inwestycje czekają gotowe do realizacji, w tym wieża widokowa na Jagodnej (!) single tracki rowerowe (!) oraz całościowa przebudowa drogi od Bystrzycy Kłodzkiej do Spalonej (!!!).

Będzie się działo! Dziękujemy za sezon, dziękujemy za wszystkie opinie i komentarze :)

Spalona po raz kolejny pokazała, że jest wyjątkowym miejscem na biegówki, że na śnieg można tutaj liczyć w podobnym stopniu jak w Górach Izerskich.

Stacja Narciarstwa Biegowego Spalona stała się dzięki sprzyjającemu klimatowi, dużym inwestycjom, odpowiedniemu zapleczu, a także zaangażowaniu wielu podmiotów jednym z najlepszych miejsce na biegówki w Polsce. Dziękujemy.

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski