NADCHODZI WEEKEND

Zima ciągle nie odpuszcza i kolejne feryjne turnusy mają świetne warunki śniegowe. W tygodniu Stację Narciarstwa Biegowego Spalona odwiedza wielu turystów, którzy chcą spróbować pierwszy raz swoich sił na biegówkach. Są to często całe rodziny, gdzie w wypożyczalni Strefa Jagodna mogą się zaopatrzyć w sprzęt a jeśli jest taka potrzeba to także skorzystać ze szkolenia z instruktorami Polskiego Związku Narciarskiego. Na sobotę zapowiadana jest odwilż, jednak u nas na szczęście bez deszczu, natomiast już w niedzielę wracamy do prawdziwej zimy, gdzie ma być ponownie mróź plus dodatkowe nawet 20 cm śniegu!!!

UWAGA: Często odwiedzają nas także turyści piesi, którzy często nieświadomie niszczą pracę ratraka Gminy Bystrzyca Kłodzka rozdeptując tory do klasyka lub środkową część ratrakowania przeznaczoną do stylu łyżwowego.

Saneczki na szlaku biegowym również są niewskazane ze względu na nasze wzajemne bezpieczeństwo.

W Spalonej pojawiły się znaki, którymi mamy nadzieję wpłynąć choć trochę na uregulowanie sytuacji i wzajemne bezkolizyjne funkcjonowanie narciarzy, pieszych i saneczkarzy.

1. Przygotowana ratrakiem polana biegowa dostępna jest tylko dla osób na nartach biegowych, nie spacerujemy z pieskami, nie jeździmy na sankach.

Po zewnętrznej, prawej stronie polany przygotowany jest długi zjazd dla saneczek, gdzie nie niszcząc trasy biegowej można się poślizgać i użyć prędkości na sankach czy innych ślizgaczach.

2. Trasa Duża i Mała Jagodna w pewnym odcinku pokrywają się ze szlakiem pieszym, którym także zimą wędrują turyści.

W związku z tym prosimy o zastosowanie się do zasad wspólnego funkcjonowania. Prawa strona trasy ratrakowana jest szerzej dla pieszych, następnie bliżej środka mamy tory do klasyka, środkiem styl łyżwowy oraz skrajnie po lewej klasyk powrotny.

Nie jest to nic trudnego i mamy nadzieję, że zastosują się Państwo do proponowanych zasad dzięki którym będzie bezpieczniej i przyjemniej nam wszystkim, a ciężka praca ratraka Gminy Bystrzyca Kłodzka będzie korzystna dla wszystkich.

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski