BAJKOWA POGODA

Zima wreszcie pokazała swoje piękne oblicze, zrobiło się mroźno, słonecznie, a do tego pokrywa śnieżna pozwala na utrzymanie wszystkich szlaków narciarstwa biegowego w Spalonej. Ratrak Gminy Bystrzyca Kłodzka jeździ regularnie po Pętli Mała i Duża Jagodna, natomiast skuter ze śladownikiem po szlaku zielonym i czerwonym. Następne przejazdy oczywiście przed weekendem lub po wystąpieniu opadów śniegu (prognoza mówi o kolejnych centymetrach już dziś w nocy).

Kolejne osoby odkrywają Spaloną i narty biegowe, dają się urzec tej formie aktywności i chętnie wracają do nas. Dziękujemy :)

Za niespełna dwa tygodnie, 18.02. w Spalonej odbędzie się XIX Bieg Ziemi Bystrzyckiej, który jest jednym z najstarszych biegów narciarskich w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Bystrzyca Kłodzka, która tym razem realizuje je ramach projektu „Poznaj Sudety na nartach”.

Trwają zapisy, a wszelkie szczegóły dostępne są tutaj.

Podczas biegu trasy pozostają normalnie otwarte dla wszystkich, a jedynie przez moment startu zawodników możliwe są ograniczenia. Impreza trwa około 2,5 godziny.

KAMERY

Trasy biegowe

 

Wyciąg narciarski